GARANTIJAS  UN   LIETOŠANAS NOTEIKUMI

"Lietošanas noteikumi" - ražotāja vai pakalpojumu sniedzēja norādījumi, kurus ievērojot prece vai pakalpojums saglabā lietošanas īpašības un pienācīgu kvalitāti, kā arī nerada draudus patērētāja īpašumam, veselībai, dzīvībai vai videi. Likums "Par patērētāja tiesību aizsardzību", pieņemts Saeimā 1999. gada 18. martā.

1.      Apavu izvēle un kopšana.

1.1. Pareizi izvēlēties apavu izmēru, ņemot vērā kājas individuālās īpatnības (formu, platumu, pilnīgumu, pacēlumu). Jāņem vērā personiskais svars. Pareizi izvēlētos apavos pēdas platums nedrīkst pārsniegt apava platumu, rāvējslēdzējiem un citām aizdarēm jāaizveras brīvi, bez spēka pielietošanas. Kājās uzvilkti apavi nedrīkst atkārtot pēdas kontūras.

1.2.  Apavi jāizmanto tikai šim nolūkam paredzētajiem gadījumiem (balles, ielas, mājas, sportiskie, darba).

1.3. Pirms apavu iegādes aplūkojiet tos, izlasiet "Lietošanas noteikumus", uzmanīgi izpētiet marķējumu (no kādiem materiāliem apavi izgatavoti), ja kas nav skaidrs, palūdziet pārdevēju to izskaidrot.

1.4.  Lai pārliecinātos, ka apavi izvēlēti pareizi, tos jāuzvelk un jāpastaigājas šajos apavos.

1.5. Apavus jāvelk kājās tikai ar apavu lāpstiņu.

1.6.           Apavi nedrīkst nonākt kontaktā ar ķīmiskām vielām, kas nav sastopamas dabā un var sabojāt vai pat iznīcināt tos.

1.7.     Ik dienas aplūkojiet apavus, atklājot bojājumus savlaicīgi griežaties specializētajās darbnīcās. Neuzticiet apavu remontu neprofesionāļiem.

1.8. Izvairieties staigāt pa akmeņiem, šķembām, pa asiem priekšmetiem, nepakļaujiet apavus sitieniem un citiem fiziskiem noslogojumiem. Ja apaviem ir nagliņpapēži, jāpārvietojas tikai pa ceļiem un trotuāriem ar cieto virsmu.

1.9.  Uzmanīt, lai apavi ilgāku laiku nestāvētu mitri. Ne retāk kā reizi diennaktī žāvējiet apavus. Ja apaviem ir saistzole, izņemiet to un žāvējiet atsevišķi.

1.10.       Jāžāvē istabas temperatūrā, lai apavi nezaudētu formu, tajos jāievieto papīru.Ieteicams izmantot apavu žāvētajus.

1.11. Ik dienas notīriet apavus no netīrumiem un putekļiem ar mīkstu sūklīti (Nedrīkst pielietot mitro tīrīšanu apaviem, kas izgatavoti no dabīgās vai māksfīgās zamšādas, velūra, auduma). Aizsargājiet un kopjiet apavus tikai ar tādiem kopšanas līdzekļiem, kas paredzēti materiāliem, no kuriem apavi izgatavoti.

1.12.  Zoles (protektora) nodiluma gadījumā nekavējoties izmantojiet profilaksi. Profilaksei jāsākās, ja protektors jebkurā no vietām nodilis vairāk kā 1/2 no pirmatnējā biezuma. Savlaicīgi veiciet papēžu un purngalu remontu. Nepieļaujiet pilnīgu papēžu uzsitņu nodilumu, mainiet uzsitņus, ja tie nodiluši vairāk par 1/2 .

1.13.       Ja apaviem ir ādas zole, pēc apavu iegādes darbnīcā veiciet apavu profilaksi.

1.14.  Pirms novietot apavus ilgstošai glabāšanai, notīriet tos no netīrumiem un putekļiem, nožāvējiet, apstrādājiet ar aizsarglīdzekļiem, kas paredzēti jūsu apaviem. Apavos ievietojiet papīru vai īpašus ieliktņus, lai apavi nezaudētu formu. Apavus jāglabā istabas temperatūrā.

2. Nav vēlams:

2.1.Uzvilkt apavus bez apavu lāpstiņas palīdzības.

2.2.Uzvilkt vai novilkt apavus, tos neatšņorējot vai neattaisot rāvējslēdzēju pilnībā.

2.3.Pieļaut apavu samirkšanu.

2.4.Izmantot sezonai nepiemērotus apavus. Materiāli, no kuriem ir izgatavoti apavi, var neizturēt gaisa temperatūras krasas izmaiņas un citu sezonu mitrumu.

2.5.Žāvēt apavus atklātas uguns tuvumā, uz radiatoriem, baterijām un citiem siltuma avotiem. Обувь может потерять свою форму, пересохнуть и потрескаться кожа, отклеиться подошва.

2.6.Izmantot ķīmiskos līdzekļus, aerosolus, krēmus un citus apavu kopšanas līdzekļus, kas nav paredzēti materiālam, no kura izgatavoti jūsu apavi.

2.7.Vadīt automašīnu vai citu transporta līdzekli apavos uz tieviem augstiem (nagliņu) papēžiem, vai ar ādu apvilktiem papēžiem.

2.8.Izmantot apavus tam neparedzētiem mērķiem (atsevišķu darbu veikšanai jālieto darba apavus).

2.9.Mitrā laikā izmantot apavus, kam cauršūta pazole vai dekoratīvi šuves. Caur šuvi mitrums var iekļūt apavos.

2.10.Apavos ar nagliņpapēžiem pastaigāties pa smiltīm, šķembām, mežu, kalniem un citām vietām, kur mīksta grunts. Izvairieties no vietām, kur iespējamas dziļas spraugas, kā piemēram režģi u.c. veida pārklājumi.

3. Garantija apaviem netiek dota un pretenzijas nepieņem:

3.1.Ja tiek pārkāpti "Lietošanas noteikumi", kas paredzēti 2. sadaļā.

3.2.Ja salauzti rāvējslēdzēji un slēdzītis.

3.3.Ja salauzta, nozaudēta furnitūra, izrotājumi un citi apavu aksesuāri.

3.4.Ja nolauzti papēži.

3.5.Ja nonēsāti vai nozaudēti uzsitņi.

3.6.Mehānisku bojājumu gadījumos.

3.7.Ja radušies plīsumi, caurdūrumi un citi bojājumi pazolē vai papēžos, kas radušies protektora nodiluma rezultātā.   p.1.12.

3.8.Gadījumā, ja bojājumi radušies nepareizas apavu izvēles rezultātā saskaņā ar prasībām, kas izteiktas p.p. 1.1. un 1.4.

3.9.Ja radušies citas krāsas un toņa traipi.

3.10.Gadījumā, ja apavi iekrāsojuši zeķes vai zeķu izstrādājumus. Veselības aizsardzībai- apavu iekšējās virsmas tiek krāsotas ar dabīgām krāsvielām, kas  var iekrāsot kājas un zeķes.

 

Apavus valkāsiet ilgi un tiem saglabāsiet skaistu ārējo izskatu, ja kopsiet tos, ievērojot mūsu ieteikumus.

Strīdīgos gadījumos- apavu kvalitāti un defektus, kas radušies tos valkājot, regulē Latvijas Republikas Ministru Kabineta noteikumi.

 

Veicot pasūtījumu mūsu interneta veikalā Apaviunapavi.lv, Jūs ar to apstiprinat. ka esat iepazinušies ar apavu kopšanas un lietošanas noteikumiem.